laupäev, 9. aprill 2022

Aasta kolm esimest kuud. 2022.

                                             Tere!


    Üle pika aja teen ühe postituse enda seisust ja liikumistest. Depressiooni ei saada kuidagi kontrolli alla ja seetõttu mul väga vähe võhma suusatamiseks. Oli ju pika aja peale väga lumerohke talv ja seda väga pikalt. Selle aja jooksul suutsin vaid kolm korda suusatamas käia. Järgmisel nädalal seetõttu taas arstile, kuid arst on uus. Ehk suudab tema mingi raviskeemi välja mõelda, millel oleks positiivne tulemus. 

    Kui midagi kirja panna mu kanna seisundist, siis see on paremaks muutunud. Korras ei ole, samas arst hiljuti ei pidanud operatsiooni mõttekaks, kuna seis siiski enam nii halb ei ole kui oli suvel-sügisel. 

    Olen käinud ka mõned korrad rattaga sõitmas, aga võhm ka selleks üsna vilets. No ei jaksa sõita üle 20 ... 22 km/h. Samas nüüd juba kanna pärast ootan soojemaid ilmu, et rohkem jalgrattal liikuda ja vähem kõndida. Siis prooviks ka natuke rohkem joosta. Ehk kand lepib sellega. Märtsi lõpus alustasin väga lühikeste jooksudistantsidega. Kolmel korral jooksin ja iga kord 1,11 km. Arsti loal! 

    Jaanuari keskel olin mingis vastikus viiruses kaks nädalat ja ei saanud midagi teha. Peaasi, et nüüd ikka natuke saan liikuda ning jalgrattal loodan võhma parandada. 

    Lühidalt: jaanuaris käisin korra suusatamas ja läbisin 13 km. Seda oli paljuvõitu, kuna kannale mõjus siiski natuke halvasti. Haiguse tõttu sain kõndimas käia jaanuaris 9 korda. Korraga 5 ... 10,6 km. Kuu lõpus saime korra ka korvpalliplatsil kokku ja seal on seis üsna hale. Kaitsesse ikka jõuan, aga rünnakutel nõrgem kui kunagi varem. Peaasi aga see, et saan siiski mängida kui koormust mõistlikult jagan. Imelik see, et korvpalli mängides ei ole kunagi tundnud kannal midagi ebameeldivat. Korvpalli 1 tund, suusatamist 13 km ja kõndimist 74,44 km.


    Veebruaris käisin 2 korda korvpalli mängimas ja korra ka suusatamas. Viimane käis täielikult üle jõu ja suutsin läbida vaid 3,17 km. Pärast seda oli tunni jooksul päris halb olla. Tahet on, aga keha ei tule kaasa! Kõndisin 15. päeval ja läbisin kokku 127,55 km. Distantside pikkused 5,6 kuni 13 km.     Märtsis käisin korvpalli mängimas neljal korral. Nagu enne kirjutasin, siis ka kolm korda jooksmas, kokku 3,34 km. Kõndimas käisin 15. korral. Distantsid 4 kuni 16,5 km. Jalg lubab ikka enam ja enam. Kokku kõndisin sel kuul 163 km, ajaliselt 28 tundi. Kuna vahepeal olid päevad soojad ja ööd külmad, siis proovisin natuke ka rattal sõitu. Sõitsin kuuel korral ja läbisin kokku 112 km. Distantsid 15,15 kuni 22,22 km. Üldiselt jäin kuuga peaaegu rahule. Oleks vaid rattailmu rohkem olnud. 
    Mida plaanin tulevikuks? Aprillis püüan joosta 2 ja 3 km kaupa. Pikemat vist sel kuul ette ei võta. Maastikumaratonile loomulikult ei mõtle. Kui üldse võistlusele mõelda, siis ehk Elva Südaööjooks ja Kambja jooksusari. Samas Kambjas rasked rajad ja jalg ei pruugi veel vastu pidada. Edasi esialgu väga ei plaani. Ainsana unistan oktoobri Linnamaratonist. Ehk suudan seal juba midagi normaalsemalt läbida. Igatahes pisut lootust on jalg andnud. Saaks ka depressiooniga seisu kuidagi paremaks ...

    Kohtumiseni!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar